Wyzwania

 

Chciałbym przede wszystkim zrealizować te projekty, które rozpoczęliśmy w mijającej kadencji. To będzie KONTYNUACJA

 

- BUDOWA ŻŁOBKA. Pozyskaliśmy środki z Krajowego Planu Odbudowy. Nowoczesny budynek stanie przy ul. Budowlanych. Niebawem wyłonimy wykonawcę, który zrealizuje tę inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Planujemy zakończyć inwestycję w czerwcu 2026 r..


- ROZBUDOWA STADIONU MIEJSKIEGO. Planujemy boisko ze sztuczną nawierzchnią i bieżnię tartanową. Będziemy walczyć o wsparcie finansowe.

 

- BUDOWA NOWOCZESNEGO TARGOWISKA. Mamy gotowy projekt. Czekamy na pozwolenie na budowę i szukamy finansowania. Zrealizujemy.


- BUDOWA MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO (róg Kalwaryjskiej i Budowlanych). Projekt jest gotowy. Wniosek o środki zewnętrzne złożony. Szykujemy się do realizacji.

- MODERNIZACJA BASENU. Mamy nową siłownię. Wymieniliśmy oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Nową jakość zyskały hol i szatnia. Niebawem za unijne dofinansowaniem unowocześnimy wentylację. Pozyskaliśmy też środki na remont łazienek. Teraz poszukujemy funduszy na remont podbasenia i dalsze zmniejszanie energochłonności obiektu.

- BUDOWA ul. BIAŁKA wraz z miejscami postojowymi i ścieżką rowerową. Pozyskaliśmy 2 mln zł dofinansowania. Wkrótce zlecimy projekt i wykonanie prac. Teren pomiędzy nowym parkiem rekreacji i zabawy, Ośrodkiem Kultury i halą sportową zmieni się nie do poznania.

- Rozbudowaliśmy oczyszczalnię. PORA NA ROZBUDOWĘ KANALIZACJI – już projektujemy rozbudowę sieci w ul. Zakalwaria, w Krzakach Czaplinkowskich, Kątach i Tomicach. Gotowe projekty na kanalizację w Janówku i ul. Przemysłowej w Baniosze czekają na realizację, złożyliśmy już wnioski o dofinansowanie.

- PRZEBUDOWA RYNKU MIEJSKIEGO wraz z budową fontanny. Mamy gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Szukamy zewnętrznego finansowania i… ruszamy z przebudową.

- Zmodernizowaliśmy remizy, powołaliśmy wiele nowych miejsc spotkań i aktywności. Będziemy dążyli, aby działo się w nich jak najwięcej dla lokalnych społeczności i z ich udziałem.

- Mamy gotowy projekt i pozwolenie na budowę ul. PAPCZYŃSKIEGO - nowej drogi, która połączy Pijarską, Kilińskiego, Kalwaryjską, Polną i Marianki. Mamy dofinansowanie na pierwszy odcinek, planujemy rozpoczęcie budowy.

- Już projektuje się ul. DŁUGA w Moczydłowie (pomiędzy drogami nr 79 i 724), na którą pozyskaliśmy 5 mln zł dofinansowania, a która rozwinie strefę gospodarczą przy wyjeździe z miasta. W tym roku rozpocznie się budowa. Teraz skupiamy się na pozyskaniu dofinansowania na budowę ul. Spacerowej w Kątach (projekt i pozwolenie na budowę są gotowe).

- Niebawem rozpocznie się REMONT ul. CHOPINA, ze zwiększeniem liczby miejsc postojowych. Tu też uzyskaliśmy dofinansowanie. W kolejnym etapie u zbiegu Chopina, Pijarskiej, Sportowej i Mickiewicza powstanie rondo, które właśnie kończymy projektować.

- DROGA DO LININA. Jesteśmy w trakcie uzyskiwania zintegrowanego pozwolenia na przebudowę tej drogi, aby raz na zawsze zakończyć spór o jej przebudowę.

- Będziemy kontynuowali współpracę z Samorządem Mazowsza i Państwowym Muzeum Archeologicznym w celu budowy MUZEUM SZKUTY W CZERSKU oraz renowacji Zamku Książąt Mazowieckich.

 

Z PASJĄ DO NOWYCH DZIAŁAŃ. NIE BĘDĘ ZWALNIAĆ TEMPA

- DWUPASMÓWKA DO PIASECZNA. Będę walczył nie tylko o powstanie tej drogi, ale także o to, by przy jej budowie zabezpieczone zostały interesy mieszkańców gminy i przedsiębiorców.

- NOWA SZKOŁA PODSTAWOWA w mieście. Gdzie? W najbardziej dynamicznie rozwijającej się części naszego miasta – przy ulicy Budowlanych, obok żłobka, który za chwilę zaczniemy projektować.


- Wybuduję lub wyremontuję drogi (co najmniej): drogę Czaplin - Buczynów, ul. Słoneczną w Czaplinku, drogę do os. Linin, drogę 2KDD w Brześcach, ul. Prusa, Brzozową i Reja w Tomiacach, ul. Tęczową w Mikówcu, ul. Polnej Róży w Kątach, drogę od ronda w Potyczy w stronę Rososzy, ul. Wilanowską w Wólce Załęskiej. Wybuduję chodniki: w Czachówku, w Solcu, przy ul. Łubińskiej w Łubnej i przy ul. Reja w Kątach i Tomicach.

- Więcej kultury! Powiększę bazę lokalową Ośrodka Kultury i zadbam o zwiększenie liczby oferowanych zajęć kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

- Ścieżki rowerowe. Budowa spójnego systemu ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych łączących wszystkie szkoły oraz najważniejsze miejsca w mieście.

- Nowa linia autobusowa Góra Kalwaria – Piaseczno – Metro Wilanowska w ramach systemu Warszawskiego Transportu Publicznego. Więcej kursów autobusu „742” oraz rozszerzenie oferty linii „L” (oczywiście „elki” pozostaną bezpłatne dla mieszkańców).- Kontynuujemy rozmowy z PKP, aby wybudować przy stacjach kolejowych w Górze Kalwarii i Czarnym Lesie parking w systemie „parkuj i jedź”. Dodatkowo przy ul. Skierniewickiej wybudujemy pętlę autobusową, która będzie sercem gminnego systemu komunikacyjnego. Wierzymy, że kolej ma przyszłość.

- Rozszerzę działalność punktu Doraźnej Pomocy Lekarskiej o lekarza pediatrę oraz rozbuduję ośrodek zdrowia w Baniosze. Zadbam o większą liczbę lekarzy specjalistów w naszych placówkach medycznych.

- Dom dziennego pobytu „Senior +”. Utworzymy go, ponieważ „Wisełka” powoli staje się za ciasna.

- Będę walczyć o więcej patroli policji oraz budowę komisariatu w Górze Kalwarii.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wyzwań dla Góry Kalwarii jest znacznie więcej, dlatego też nie ustaję w słuchaniu Waszych potrzeb i działaniu na rzecz naszej Małej Ojczyzny!   

 

 Drodzy Mieszkańcy, chcę działać dalej, bo kocham Górę Kalwarię!

KONTAKT ZE MNĄ >

Arkadiusz Strzyżewski

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.